Spacer po Pęczniewie

"Spacer sam w sobie zawsze wydawał mi się czynnością banalną i zbędną, niewartą poświęcanego jej czasu. Przekonałem się, że podczas spaceru można patrzeć, wąchać, słuchać i czuć; pozwolić, żeby świat zewnętrzny wniknął w nas jak cudowne lekarstwo".

Carla Montero, Wiedeńska gra

Chodzenie poprawia nastrój, redukuje masę ciała, ryzyko chorób przewlekłych, łagodzi ból stawów, zwiększa odporność. Korzyści jest bardzo dużo.Tzw. silwoterapia to rodzaj terapii poprzez kontakt z przyrodą, obserwację środowiska, czerpanie energii z otaczającej natury. Terapia ta pozwala na zrelaksowanie się i wyciszanie osobom, które przeżywają stres, są pod wpływem napięć emocjonalnych i nerwowych. Polecamy :)

Występ z okazji Dnia Mamy i Taty

Coroczne spotkanie z rodzicami naszych Uczestników z okazji ich święta.

Spotkania z rodzicami naszych Uczestników to ogromna szansa do zbudowania z nimi dobrej relacji, która stanowi fundament owocnej współpracy. Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego najlepszego :)

 

Przejazd bryczką

Uczestnicy Domu biorą udział w różnych wycieczkach i wyjazdach. Tym razem atrakcją były konie, przejazd bryczką oraz kiełbaska z grilla ;)

Hipoterapia do rodzaj zajęć terapeutyczno-rehabilitacyjnych, które stymulują zarówno fizycznie, jak i psychicznie, emocjonalnie i poznawczo.  Uczestnicy doświadczają kontaktu ze zwierzęciem, który jest specjalnie przygotowany do takich zajęć. Jest to sposób rehabilitacji ruchowej, wywiedziony z neurofizjologii (funkcjonowania układu nerwowego), którego podstawowym elementem jest kontakt z koniem.

konkurs czytelniczy

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Poddębicach zorganizowała VI edycję Konkursu czytelniczego w maju 2024 r. Nasi Uczestnicy także brali w nim udział. Zdobyliśmy I miejsce - Daria czytała alfabetem Braille'a wiersz Wisławy Szymborskiej "Miłość szczęśliwa". Wyróżnienie dla Gieni. Gratulujemy :)

Badania nad wpływem książek na czytelnika potwierdzają, że biblioterapia redukuje negatywne napięcia emocjonalne, pomaga kształtować pozytywny obraz własnej osoby, nastawia optymistycznie do otoczenia.

Misterium Męki Pańskiej

Uczestnicy naszego Domu biorą udział w różnych formach terapii. Jedną z nich jest grupa teatralna "To My". Misterium Męki Pańskiej w 2024 r.