Deklaracja dostępności Strona internetowa Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Pęczniewie

POWIATOWY ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY W PĘCZNIEWIE zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Strona internetowa Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Pęczniewie.

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z Uchwałą Nr 96/628/20 Zarządu Powiatu w Poddębicach z dnia 28 września 2020r. funkcję koordynatora do spraw dostępności dla Starostwa Powiatowego w Poddębicach oraz jednostek organizacyjnych, w tym Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Pęczniewie pełni pani Katarzyna Torzewska, inspektor w Wydziale Zdrowia, Pomocy Społecznej, Oświaty i Kultury Starostwa Powiatowego w Poddębicach (telefon: 043 678 78 39).

Informujemy, że na stronie internetowej Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Pęczniewie został zaktualizowany link dotyczący BIP.

Aktualny link to: http://www.psdspeczniew.biuletyn.net/

Przejdź do BIP: Ogłoszenie o naborze na stanowisko głównego księgowego w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Pęczniewie

Przejdź do BIP: Informacja o wynikach naboru

Przejdź do BIP: Ogłoszenie o naborze - link

info-31211 1280Zarządzenia w sprawie organizacji pracy w stanie epidemii

 

 

 

 

3królowie

JASEŁKA W KOŚCIELE

 

W dniu 6 stycznia 2019 r. w kościele parafialnym p. w. św. Katarzyny w Pęczniewie, uczestnicy naszego ośrodka mieli okazję zaprezentować, w trakcie mszy św., występ artystyczny w formie pantomimy, przygotowany i prezentowany z okazji Bożego Narodzenia. Występ uczestników został przyjęty bardzo ciepło przez obecnych na mszy mieszkańców regionu. Była to okazja do zaprezentowania się przed szerszą publicznością w środowisku lokalnym. Przygotowania do występu trwały kilka tygodni, odbyły się w ramach treningu umiejętności spędzania czasu wolnego, pod kierunkiem terapeuty Anny Żeromińskiej.

 

 

013W naszym ośrodku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca, na którą zostali zaproszenie rodzice i rodziny naszych uczestników, jak i dzieci z grupy przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Pęczniewie wraz z Panią Dyrektor Dorotą Żak i wychowawcami. Dzieci pod okiem wychowawców zaprezentowały wiersze dla naszych rodziców, następnie zatańczyły do wybranych piosenek artystów polskich w samodzielnie przygotowanych przez siebie strojach. Nasi uczestnicy również zaprezentowali krótką inscenizację dla swoich rodzin, przygotowaną pod kierunkiem Pani Anny Żeromińskiej terapeuty na pracowni plastycznej w ramach treningu umiejętności spędzania czasu wolnego.

 

012Do Olimpiady uczestników przygotowywała Pani Maja Kolasa – masażystka i rehabilitantka. Nasi uczestnicy wykazali się ogromną wytrwałością oraz zdolnościami sportowymi zdobywając medale i dyplomy w następujących konkurencjach:

- Kospin Marzena zdobyła I miejsce – złoty medal w biegu na 200m,

- Kospin Marzena zdobyła II miejsce – srebrny medal w skoku w dal z rozbiegu,

- Kospin Małgorzata zdobyła I miejsce – złoty medal w biegu na 100m,

- Kasprzak Błażej zdobył III miejsce – brązowy medal w rzucie piłką palantową.

011W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy, jak co roku przygotowaliśmy śniadanie wielkanocne, podczas którego zaszczycił nas swoją obecnością proboszcz parafii pod wezwaniem św. Katarzyny w Pęczniewie ks. Marek Daczkowski, który poświęcił i pobłogosławił potrawy przygotowane pod kierunkiem Pani Aleksandry Jakubas – starszego instruktora terapii zajęciowej na pracowni kulinarnej w ramach treningu funkcjonowania w życiu codziennym. Przybliżył nam także sens i znaczenie świętowania Wielkiej Nocy. Nie brakło tez akcentów artystycznych, przygotowanych pod kierunkiem Pani Anny Żeromińskiej terapeuty na pracowni plastycznej w ramach treningu umiejętności spędzania czasu wolnego. Przygotowany repertuar wprowadził nas w atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

010Owy dzień spędziliśmy w bardzo wesołych i żartobliwych nastrojach. Z tej okazji uczestnicy zostali zapoznani z genezą powstania tegoż dnia, jego przebiegu oraz związanymi z tym przywilejami. Wszyscy mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów aktorskich poprzez opowiedzenie jakiegoś kawału, dowcipu, żartobliwej historyjki. Po czym w dobrych nastrojach wybraliśmy się na świeże powietrze gdzie przeprowadzono kilka gier i zabaw ruchowych.

 

 

009Z tej okazji uczestnicy wybrali się na spacer w poszukiwaniu wiosny, jej pierwszych oznak. Po powrocie ze spaceru poruszono zagadnienia związane z różnicami między astronomiczną a kalendarzową wiosną, , tradycje związane z dniem św. Józefa, pożegnanie zimy po dniu św. Grzegorza. Uczestnicy uczyli się również nazywać i rozpoznawać kwiaty wiosenne, ptaki oraz rośliny będące zwiastunami wiosny.

 

 

008Podczas uroczystości uczestnicy zostali zaznajomieni z ogólnym pojęciem Dnia Kobiet i Mężczyzn, tzn. skąd pochodzi, kiedy zostało rozpowszechnione, jak obchodzono to święto obecnie i kiedyś w innych krajach itp. Po czym odbyło się wiele zabaw edukacyjnych, integracyjnych, oraz terapeutycznych. Na zakończenie panowie obdarowali panie różami z krepiny przygotowanymi pod kierunkiem Pani Anny Żeromińskiej terapeuty na pracowni plastycznej w ramach treningu umiejętności spędzania czasu wolnego, a panie obdarowały panów muszkami z materiału wykonanymi pod kierunkiem Pani Aleksandry Jakubas na pracowni krawiecko-hafciarskiej w ramach treningu praktycznego.